BRANŻE ALFABETYCZNIE: A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Dodaj firm do portalu
 
URZĄD MIEJSKI W KOZIENICACH - urzedy-miast-i-gmin

URZĄD MIEJSKI W KOZIENICACH

Dane podstawowe

URZĄD MIEJSKI W KOZIENICACH

26-900 Kozienice, ul. Parkowa 5
Województwo mazowieckie
branża: Urzędy miast i gmin
(48) 611 71 00
(48) 614 20 48
Konto w serwisie jest nieaktywne.
Przejdź do aktywacji konta lub skontaktuj się z BOK (info@msg.org.pl)
Wyślij zapytanie


Oferta firmy


      SZANOWNI PAŃSTWO,

W imieniu własnym i wszystkich mieszkańców Gminy Kozienice gorąco zachęcam do odwiedzenia naszego gościnnego miasta i jego najbliższych okolic. Zapewniam, że na naszych miłych gości czeka tu wiele atrakcji wraz z możliwością aktywnego, niezapomnianego wypoczynku. Kto raz był w naszym mieście i regionie zawsze chętnie tu powraca, bo jak mówią nasi goście, Kozienice mają w sobie niepowtarzalny urok.

Korzystne położenie, bogate walory przyrodniczo – krajoznawcze i turystyczne, wielowiekowa tradycja oraz znakomite warunki inwestycyjne to nasza wizytówka i nasze bogactwo.

Oferta Kozienic w zakresie wypoczynku jest bardzo urozmaicona i ze wszech miar atrakcyjna. To istne eldorado dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Malownicze tereny leśne kuszą gości unikatowymi obiektami edukacji przyrodniczo – ekologicznej oraz wplecioną w krajobraz bogatą i uroczą siecią szlaków sprzyjających uprawianiu turystyki pieszej i rowerowej. Bliskość Wisły oraz liczne oczka wodne stanowią raj dla wędkarzy. Dla chcących sprawdzić swe siły i możliwości na kajaku polecamy spływ po rzece Radomce. W niedalekiej przyszłości planowane jest połączenie jezior: kozienickiego i opatkowickiego z rzeką Zagożdżonką, w celu utworzenia nowego, ciekawego szlaku kajakowego.
Zainteresowanych hodowlą koni, hippiką oraz miłośników jeździectwa zapraszamy do Stadniny Koni, największego ośrodka hodowli koni pełnej krwi angielskiej, założonego w 1924 r. Dla miłośników jeździectwa istnieje możliwość nauki jazdy konnej, a zorganizowane grupy mogą zwiedzać stadninę z przewodnikiem.

Zmodernizowana i rozbudowana baza obiektów sportowych Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, o znakomitych warunkach do uprawiania wszelkich form sportowego wypoczynku zachęca odbiorców indywidualnych, rodziny oraz grupy zorganizowane.

Nowoczesna kryta pływalnia „Delfin” -  z czterema basenami - wyposażona jest w stacje masażu na kręgosłup, stopy oraz kark, nowoczesne jacuzzi, małą zjeżdżalnię dla dzieci oraz całoroczną zjeżdżalnię o długości 104 m.
Na terenie pływalni znajduje się również fitness club i Centrum Odnowy Biologicznej, a w nim sauna fińska z koloroterapią, łaźnia parowa, basen do hydromasażu oraz tężnia solna. Stadion Sportowy położony w centrum miasta w otoczeniu naturalnego lasu jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce - spełnia wszelkie wymagania UEFA i IAAF dla piłki nożnej i lekkiej atletyki.
W skład kompleksu sportowego zlokalizowanego w centrum miasta wchodzi także pełnowymiarowa Hala Sportowa, a także boiska do siatkówki plażowej, tereny do kolarstwa MTB oraz oświetlone sztuczne lodowisko z wypożyczalnią łyżew, które w sezonie letnim przeznaczone jest jako boisko do zespołowych gier sportowych.

Nad malowniczo położonym Jeziorem Kozienickim w lesie sosnowym zlokalizowany jest Ośrodek Rekreacji, który posiada atrakcyjną ofertę i zaprasza do korzystania z nowoczesnych kortów tenisowych oraz ze strzeżonego kąpieliska z wypożyczalnią sprzętu sportowego w okresie letnim. Na terenie Ośrodka znajduje się szeroko rozwinięta baza noclegowa posiadająca w swojej ofercie pokoje w pensjonacie, drewniane domki i pole namiotowe oraz amfiteatr z widownią na 3000 miejsc. Wypoczynek w zgodzie z naturą – z dala od zgiełku cywilizacji – oferują wyspecjalizowane gospodarstwa agroturystyczne.

Turystyczną perełką Gminy Kozienice jest zespół pałacowo-parkowy. Na jego terenie znajduje się barokowy pałac zbudowany w latach 1778 – 91, wg projektu Franciszka Placidiego, dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Urozmaiceniem dla odwiedzających nasze miasto jest bogata oferta cyklicznych imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych w tym bardzo popularne ostatnimi czasy rekonstrukcje historyczne, mocno promujące Kozienice w całym regionie.

Doroczny wykaz wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz festynów i koncertów znajdziecie Państwo na Naszej stronie internetowej www.kozienice.pl w zakładce KALENDARZ IMPREZ 2011.

Kozienice to jedno z najstarszych miast Polski, jednakże niezwykle nowoczesne, zajmujące czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach inwestycyjnych i ekologicznych.
Dzięki stabilnym dochodom i pozyskiwanym środkom zewnętrznym nasza gmina jest gminą wiodącą w rozwoju nie tylko na terenie byłego województwa radomskiego, ale także obecnego województwa mazowieckiego. Konsekwentnie tworzony jest dobry klimat do rozwoju biznesu. Na inwestorów czekają liczne tereny inwestycyjne w zakresie infrastruktury hotelowej, rekreacyjnej i przemysłowej. Nowym inwestorom gmina oferuje wszechstronną pomoc m.in. oferując uzbrojone tereny inwestycyjne w atrakcyjnej cenie, realizację towarzyszących inwestycji infrastrukturalnych (drogi, wodociągi, kanalizacje, linie energetyczne i gazowe) oraz ulgi podatkowe. Atuty te zostały wykorzystane przez wiele dużych firm, które zdecydowały się na lokalizację swoich zakładów na terenie miasta i gminy. Korzystając z atrakcyjnych, profesjonalnych warunków rozwoju oferowanych przez gminę, mogą się prężnie rozwijać, stwarzając nowe miejsca pracy i ugruntowując swoje pozycje na rynkach usługowo-handlowych w kraju i poza jego granicami.

Należy także dodać, iż Gmina Kozienice to od wielu lat lider w pozyskiwaniu środków unijnych w subregionie radomskim. Suma pozyskanych dofinansowań inwestycji gminnych wyniosła prawie 50 milionów złotych. Wszystkie osiągnięcia Gminy Kozienice zostały dostrzeżone i docenione przez prasę ogólnopolską. W rankingu dziennika „Rzeczpospolita”   zatytułowanym: „Rzeczpospolita samorządna – gminni mistrzowie dotacji” Kozienice w kategorii gmin miejsko-wiejskich znalazły się na 7 miejscu w przeliczeniu wysokości pozyskanych środków na głowę mieszkańca i na miejscu 2 - po Otwocku - jeśli chodzi o nominalną wysokość pozyskanych dotacji na inwestycje.

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do skorzystania z bogatej oferty krajoznawczej, turystycznej, rekreacyjno-wypoczynkowej i kulturalnej, jaką oferuje Nasz piękny i gościnny zakątek południowego Mazowsza oraz do aktywnego spędzania czasu w Gminie Kozienice zarówno latem jaki zimą. Zapewniam, że zawsze są Państwo u nas mile widziani i dobrze przyjęci.

 

                                                                                                          Tomasz Śmietanka
                                                                                                    Burmistrz Gminy Kozienice

Galeria


  Firmy polecane w tej branży

MIASTO NOWY DWÓR MAZOWIECKI
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Zakroczymska 30
Województwo mazowieckie www.nowydwormaz.pl
(22) 512 20 00
(22) 512 21 01
URZĄD GMINY BARANOWO
06-320 Baranowo, Pl. Trzydziestolecia 7
Województwo mazowieckie www.baranowo.pl
(29) 761 37 76, 761 37 93
(29) 761 37 93
URZĄD GMINY I MIASTA WYSZOGRÓD
09-450 Wyszogród, ul. Rębowska 37
Województwo mazowieckie www.wyszogrod.pl
(24) 267 26 00, 24 267 26 15
(24) 267 26 01
GCI GMINNE CENTRUM INFORMACJI W BROKU
07-306 Brok, ul. Dąbrowskiego 6A
Województwo mazowieckie
(29) 745 75 31
(29) 745 75 31
GMINA MIASTA RADOMIA-CENTRUM OBSŁUGI INWESTORA
26-600 Radom, ul. Jana Kilińskiego 30
Województwo mazowieckie
(48) 362 03 32
(48) 362 89 09


Słowa kluczowe
Urząd Miejski w Kozienicach Gmina Kozienice Kozienice
 
Mazowiecki Serwis Gospodarczy MSG
Serwer: www.msg.org.pl; www.msg.org.pl